Ha már gyerekkorodban is szerettél „bütykölni”
Képzési helyszínek:
Ózdi SZC Surányi Endre Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma,
Ózdi Szakképzési Centrum Gábor Áron Szakképző Iskolája
Az ipari gépészen múlik, hogy a termelés zökkenőmentes legyen egy üzemben, neki kell ugyanis „megéreznie”, hogy egy gép el fog romlani. Ehhez, persze, sok tudásra és tapasztalatra van szükség, és a megelőzést a gépek rendszeres karbantartásával lehet még eredményesebbé tenni, ami szintén az ő feladata. Aki tudni akarja, hogy mitől és hogyan működnek a gépek, szereti őket szétszedni és összerakni, az biztosan élvezni fogja a választott hivatását.
A képzésről:
Szinte lehetetlen minden gép működését megtanulni az iskolában, az oktatók mégis törekedni fognak a teljességre. Az ipari gépész tanuló például megismeri a gépi és kézi forgácsoló berendezések működését és üzembe helyezését. Biztosan bánik majd a szivattyúkkal, kompresszorokkal, amelyeket nem csak működtetni tud, hanem karban is tart. Meg kell tanulnia műszaki rajzot olvasni, értelmezni, minőségellenőrzést végezni, valamint azt is, hogy a munkáját hogyan kell dokumentálnia.
Fő tantárgyak:
Gépészeti alapozó feladatok
Munkavédelem, Elsősegélynyújtás gyakorlata
Gépészeti kötések készítésének gyakorlata
Szakmai anyagismeret és anyagvizsgálat
Anyagvizsgálat és gépészeti mérések gyakorlata
Gépelemek beállítása
Mérések és beállítások gyakorlata
Fémmegmunkálások
Üzembehelyezés gyakorlata
Képzés ideje: 3 év
Elhelyezkedési és kereseti lehetőségek:
Keresett és piacképes szakmáról van szó, amit a kilátásba helyezett bérek is tükröznek. Pályakezdőként nettó 120.000 forintot lehet haza vinni, pár év tapasztalattal pedig ez az összeg felmehet akár nettó 280.000 forintra.